Test, muayene ve belgelendirme kuruluşları alanında yapılan piyasa araştırmaları, SCIENCE markasının her sektörden işletmelere değer kattığını ortaya koymuştur.

Bu sektörde doğal olarak birçok kuruluş faaliyet göstermektedir ve herbiri doğal olarak çeşitli akreditasyon kuruluşlarından aldıkları yetkiye dayanarak bu hizmetleri vermektedir. Ancak bir kuruluşun sekörde lider olabilmesi ve hizmet verdiği kuruluşlara değer katabilmesi bir takım niteliklere bağlıdır. SCIENCE olarak rakip kuruluşları asla küçük görmemek ve adil rekabet koşulları içinde ve haksız rekabet yaratmadan müşterilere hizmet vermek, SCIENCE’in vizyonunda yer almaktadır. Ancak bu koşullarda rakiplerinden üstün olmak ve onlardan hep bir adım önde olmak için de çaba göstermektedir.

SCIENCE’in marka olmasında en büyük faktör, tarafsız ve bağımsız hizmet anlayışını benimsemek ve müşteri bilgilerinin gizli tutulmasına ve üçüncü kişilere açıklanmamasına azami özen göstermektir. Bu iki ilke SCIENCE’in var oluşunun ve başarılarının sürdürülebilir olmasının temel kanıtıdır.

SCIENCE’in marka olmasında ikinci büyük faktör, sektörün gelişmesine olan katkılarıdır. SCIENCE yönetici kadroları, şirket olarak gelişmenin ve büyümenin ancak sektörün de güçlenmesine bağlı olduğunun bilincindedir. Bu açıdan gerek standartların oluşmasında ve uygulanmasında ve gerekse bu mesleğin saygınlık ve itibar kazanmasında SCIENCE elinden geleni yapmaktadır.

Nihayet SCIENCE’in marka olmasında üçüncü faktör, sosyal sorumluluk bilincine sahip olmaktır. Gerçekleştirilen bütün faaliyetler, insanların can ve mal güvenliğine ve doğanın korunmasına yöneliktir. İnsanların gelecekte de mutlu ve refah içinde yaşaması ancak bunların sağlanması ile mümkün olacaktır. Nasıl ki standartlar ve yürürlükteki yasal düzenlemeler bunu sağlamaya yönelikse aynı ölçüde bunların gelişmesine katkı sağlamak da önemlidir. SCIENCE, bu konuda sivil toplum kuruluşları, resmi kuruluşlar, üniversiteler, araştırma kuruluşları ve aynı sektörde faaliyet gösteren diğer rakip kuruluşlar ile bilikte birçok projeye katılmakta ve ortak çalışmalar yürütmektedir.

 

Elbette bu çalışmaların sürdürülebilmesi için güçlü bir yönetici kadroya, deneyimli bir çalışan kadrosuna ve gelişmiş bir teknolojik altyapıya sahip olmak gerekmektedir. SCIENCE bu konularda her türlü yatırımını yapmıştır ve müşterilerine değer katmak adına bu yatırımlarına devam etmektedir.